HATHA JOGA

Joga yra visą apimantis mokslas, kilęs prieš tūkstančius metų Indijoje. Tai – seniausia asmeninio tobulėjimo sistema, apimanti kūną, protą ir sielą. Senovės jogai turėjo gilų žmogaus tikrosios prigimties suvokimą ir žinojo, ko žmogui reikia, kad gyventum harmonijoje su savimi ir supančia aplinka. Jie suvokė fizinį kūną kaip mašiną, protą – kaip vairuotoją, sielą – kaip žmogaus tikrąjį „aš”, jo poelgius, emocijas ir intelektą – kaip tris jėgas, kurios „traukia” kūną. šios trys jėgos turi būti pusiausvyroje, kad vyktų visapusiškas tobulėjimas.
Turint omenyje abipusį kūno ir proto ryšį, jogai suformulavo unikalų šios pusiausvyros palaikymo metodą – metodą, kuris apjungia visus judesius, reikalingus palaikyti fizinei sveikatai, kvėpavimo ir meditacijos technikas, kurios užtikrina proto ramybę.

 Dauguma žmonių mano, kad joga, tai tik tampymosi pratimai. Tačiau Joga, iš tikrųjų yra kūno pusiausvyros kūrimas, ugdant jėgą ir lankstumą kartu. To siekiama pozų pagalba, kiekviena iš jų turi specifinę fizinę naudą. Pozos gali būti atliekamos greitai, sukeliant karštį kūne (Vinjasa Jogos stilius) arba lėtai, didinant ištvermę ir puikų pozos išlyginimą.

Joga tai treniruotė tiek kūnui, tiek sielai

Jogos nauda:

  • Jogos užsiėmimai slopina skausmą, puikiai tinka žmonėms, kurie kenčia chronišką skausmą.
  • Joga padeda kovoti su stresu bei tapti jam atsparesniu
  • Joga padeda kovoti su nugaros skausmu, stiprina ją bei puikiai tinka žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą.
  • Joga tinka žmonėms, turintiems širdies problemų.
  • Jogos užsiėmimai tinka depresija sergantiems žmonėms, mažina jos simptomus.
  • Jogos užsiėmimai padeda kovoti su nemiga
Užsiėmimai vyksta kiekvieną antradienį 20.00 ir ketvirtadienį 20.00 val. Kultūros centre (Naftininkų 11) II a. 17 kab. Užsiėmimus veda sertifikuota jogos mokytoja Inga Diržininkienė

Išsamesnė info tel.:861038668 arba el.p daiinga@gmail.com